سنگسابی چیست ؟ + قیمت

سنگسابی چیست و چرا به خدمات کفسابی نیاز است؟

ساده‌ترین تعریف برای سنگسابی چیست ؟ سنگسابی به معنای لایه‌روبی سنگ‌ است . درصورتی‌که سنگ‌های کف به تازگی نصب شده باشند، ممکن است سنگ‌ها هم‌طراز نباشند و یا اگر چند سال از نصب سنگ می‌گذرد ، در طول زمان جرم و رسوبات مختلفی روی سنگ‌های کف ایجاد شده‌اند که نیاز است از بین بروند .

پس برای هم‌طراز کردن سنگ‌ها، ترمیم حفره‌ها ، از بین رفتن جای مواد اسیدی و لکه‌های سرسخت به خدمات سنگسابی نیاز داریم . درواقع سنگسابی یکی از زیر مجموعه‌های سرویس کفسابی است . کفسابی خود سرویس کاملی است که خدمات مختلف سنگسابی ، بتن‌سابی، موزاییک‌سابی ، فرچه زنی سرامیک ، کف‌شویی و… را شامل می‌شود .

سنگسابی چگونه انجام می‌شود؟

عملیات سنگسابی توسط دستگاه ساب‌زن انجام می‌شود . معمولا در حین عملیات کفسابی، هر سنگ هشت دور ساب زده می‌شود که این کار با لقمه‌های مختلف دستگاه صورت می‌گیرد .

لقمه مهم‌ترین جزء دستگاه سنگسابی است که ظاهری شبیه به آجر یا صابون جامد دارد . لقمه به زیر دستگاه ساب‌زنی بسته می‌شود و به کمک آن سنگ دوباره براق و درخشان خواهد شد .

لقمه‌ها انواع مختلفی دارند و هر کدام برای نتیجه خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مثلا از لقمه ۴۶ برای از بین بردن پستی و بلندی سنگ و از لقمه ۶۰ برای پر کردن درزها استفاده می‌شود . در آخر عملیات سنگسابی نیز به کمک لقمه ایتالیایی، سنگ فوق‌العاده تمیز و براق خواهد شد.

سنگسابی

چگونه تشخیص دهیم سنگسابی با کیفیت بالا انجام شده است؟

به صورت کلی رعایت شدن نکات زیر در پایان سفارش سنگسابی به این معناست که سنگسابی با کیفیت و دقت بالایی برای شما انجام شده است.

هزینه سنگسابی به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه نهایی سنگسابی به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهم‌ترین آن‌ها نوع سنگ و متراژ محیط است. در کنار متراژ، شکل فضای کف نیز اهمیت دارد. مثلا سنگسابی یک فضای مستطیل شکلی، بسیار ساده‌تر از سنگسابی محیطی به شکل چند ضلعی است. در مورد نوع سنگ نیز هر چه جنس سنگ سخت‌تر باشد، هزینه سنگسابی آن نیز بیشتر خواهد بود.

کفسابی

همین حالا با ما تماس بگیرید تا از همکاری با پرفکت ساب لذت ببرید

ما در مورد کفسابی ٬ سنگسابی و نماشویی مشاوره رایگان به شما ارائه میدهیم .