نماشویی چیست ؟ + قیمت

نماشویی ساختمان از دید عوام یک پاک سازی ساده از روی سطح نما است ، که کاملا اشتباه است . چون نماشویی دقیقا تغییر یک ساختار ناپسند و ایجاد تازگی و شفافت حداکثری در سطح بیرونی ساختمان ها و برج های چند طبقه است .
نماشویی ساختمان دارای مراحل و مواد و دستگاه های خاص و پیشرفته متعددی است ، که متناسب با نظر کارشناس فنی و همچنین میزان کثیفی و از همه مهمتر جنس و بودجه پروژه نماشویی ساختمان تعیین می شود .

مراحل اصلی نماشویی :

 اطلاعات اولیه ، بررسی دقیق ، تعیین مواد و هزینه شستشو ، انتخاب نوع نماشویی مثل داربست یا با طناب و جرثقیل ، همچنین بر اساس برق موجود در منطقه مسکونی یا اداری و پیشنهاد خود کارفرما نوع دستگاه نیز معین می شود.
نماشویی ساختمان در سر تا سر کشور به قدری بازار گسترده ای دارد که تیم ها و شرکت های زیادی پا در این عرصه گذاشته اند؛ که پرفکت ساب نیز سر آمد تمامی گروه های خدماتی در این حوزه می باشد.

نماشویی از اوایل دهه هشتاد شکل صنعتی به خود گرفت، و به عنوان یک کار خدماتی مبتنی بر تخصص شناخته شد. که امروزه تقاضا برای ان روز به روز در حال افزایش است. زیرا زیبایی محیطی از همه بیشتر در دنیای مدرن امروز حائز اهمیت است. در این صفحه به طور کامل نماشویی را شرح خواهیم داد، تا با اگاهی بالا اقدام به دریافت خدمت مورد نظر کنید.

گروه پرفکت ساب با بهترین امکانات ممکن و استفاده از دستگاه های پیشرفته نماشویی و با متریال های خاص و بروز همانند نانو و … در پایان کار برای دوام و تمیزی بیشتر و تحویل کار به بهترین شکل در سراسر کشور آماده خدمات رساتنی به شما می باشد.
نماشویی اصطلاحی است که برای شست شوی نمای ساختمان استفاده میشود، امروزه با وجود الاینده های موجود در هوا ،دود و گرد و غبار و باران های اسیدی همچنین کاهش کیفیت نمای سنگ ساختمان ها و کدر شدن در گذر زمان، لزوم شست شوی دوره ای نمای ساختمان ها در کلان شهرها احساس میشود.

در بسیاری از ساختمان های نوساز نیز مشاهده می شود، بعد از پایان پروژه عمرانی، نما چهره ی زشت و ناپسندی به خود میگیرد. دلیل آن باقی ماندن سیمان در هنگام سنگ کاری است. در این هنگام بهترین کار استفاده از نماشویی می باشد، تا زیبایی و جذابیت را به ساختمان بازگرداند.

یکی از مزایای مهم نماشویی ترمیم سنگ نمای ساختمان است، که ترک خورده و یا در طول سالها از بین رفته است.
یکی از عمده مشکلاتی که در صورت به تعویق انداختن نماشویی دوره ای رخ می دهد؛ ریزش سنگ های نما و از بین رفتن کیفیت ان است. زیرا الودگی هوا ، جرم و وجود الاینده ها باعث می شود، تا سنگ ها شکننده شده و با گذر زمان هزینه ترمیم افزایش یابد .

انواع نماشویی و مراحل اجرا

به طور کلی نماشویی با دستگاه واتر سند بلاست ، واترجت و…انجام می شود. افراد با توجه به وضعیت ساختمان از روش های زیر برای نماشویی استفاده می کنند:

 

در روش های که ذکر شد، استفاده از طناب امنیت بالاتری نسبت به دو روش فوق دارد زیرا علاوه بر اتصالاتی که طناب ایجاد می کند، یک کمربند محافظ نیز به کار گرفته می شود تا تعادل به وسیله کمربند حفظ شود

نماشویی

روش های اجرایی

در نماشویی سه روش به کار گرفته می شود، که به اختصار توضیح خواهیم داد:
1/ شست شو با اب انجام میشود: زیرا جرم و کثیفی زیادی وجود ندارد، با استفاده از اب، نما زیبایی خود را به دست می اورد.
2/ استفاده از اب و سیلیس است که لکه ها و جرم های سخت را با ان شست شو می کنند.
3/ کارایی ان برای از بین بردن ماسه شسته و تمیزی گرانیت و برخی از سنگ ها می باشد، در ان از اسید استفاده میشود و در اصطلاح به ان اسیدشویی می گویند.

هزینه و قیمت نماشویی

تعرفه و قیمت نماشویی ساختمان در تهران . سراسر کشور به عوامل مختلفی بستگی دارد. در این بخش به چند مورد از ان اشاره می کنیم. البته برای تعیین دقیق قیمت نیاز به حضور در محل می باشد.

ارتفاع ساختمان
برق ساختمان
داربست نصب شده یا خیر
جنس نما (آجری یا سنگی) اگر سنگ می باشد نوع سنگ
میزان کثیفی و جرم روی نما
ترمیم سنگ های کرم خورده و یا شکسته شده
داربست نصب شده یا خیر
پیچ و رول پلاک
و درخواست های کار فرما
زمان اجرایی نماشویی با توجه به موارد زیر تعیین می شود:
متراژ پروژه نماشویی
نوع و جنس سنگ های به کار رفته شده در نما
موادی که باید برای تمیزی کامل نما در نماشویی استفاده شود.
به کارگیری سندبلاست یا واترجت
استفاده از داربست در نماشویی یا بنا بر نظر کارفرما استفاده از طناب

همین حالا با ما تماس بگیرید تا از همکاری با پرفکت ساب لذت ببرید

ما در مورد کفسابی ٬ سنگسابی و نماشویی مشاوره رایگان به شما ارائه میدهیم .