مراحل کفسابی و سنگسابی

نحوه انجام خدمات کفسابی و سنگسابی

مهم ترین کار در مرحله اول کفسابی از بین بردن ناهمواری های موجود در کف ساختمان می باشد که کفساب در این هنگام می بایست با لقمه سنگ های زبر 36 و یا 46 جهت از بین بردن جرم ها و مصالحی که بر روی کف موجود است شروع به کار کند و سطح کف را تا حد ممکن صاف و یکدست کند .

جنس مصالح مصرفی در کف ساختمان رابطه مستقیمی با اجرای مراحل کفسابی و سنگسابی دارد و به همین علت این مرحله از اهمیت و دقت بالایی برخوردار می باشد .

در دومین مرحله از کفسابی برای محو و یا کمرنگ کردن خطوط بجا مانده از ساب مرحله قبل، کفساب لقمه سنگ 60 را مورد استفاده قرار می دهد .

در مرحله بعدی برای صیقلی کردن سنگ می بایست از لقمه سنگ های نرم تر مانند لقمه سنگ 120 برای عمل ساب زنی استفاده کرد .

ناگفته نماند که عملیات بتونه کاری در مرحله دوم و یا سوم باید انجام شود تا همه درزها و شکاف های مابین سنگ ها پر شوند تا از نفوذ آب و آلودگی جلوگیری شود .

در مرحله چهارم به برطرف کردن خط و خش های ایجاد شده که پس از اتمام عمل بتونه کاری به وجود آمده می پردازیم. به این منظور کفساب ابتدا از لقمه سنگ 220 استفاده کرده و سپس برای رفع کامل ایرادات و هموار کردن سطح سنگ به ترتیب لقمه سنگ های 320، 400 و 600 را مورد استفاده قرار می دهد .

و در نهایت برای شفاف و درخشان شدن سنگ ها از سیناکس (لقمه سنگ ایتالیایی) استفاده می شود که در حال حاضر یکی از پرطرفدارترین لقمه سنگ ها در بازار محسوب می شود .

ترتیب مراحل کفسابی یک پروژه

بررسی سطح

در اولین اقدام باید کارشناس مربوطه در محل پروژه حضور یابد و همه موارد مرتبط با عملیات کفسابی که شامل قدمت بنا، زمان پایان مراحل ساخت، آسیب دیدگی های کف ساختمان، تراز بودن و یا نبودن سنگهای کف، متراژ کف ساختمان و … را بررسی کند .

برآورد هزینه

عوامل بسیار زیادی مانند جنس سنگ کف ساختمان، تعداد طبقات، متراژ کف ساختمان و مدت زمان انجام آن در هزینه انجام خدمات کفسابی موثر می باشند .

تمیز کردن سطوح

در مرحله دوم و پس از موارد بررسی شده توسط کارشناس ارسالی از سوی شرکت، باید سطح کف ساختمان کاملا تمیز و عاری از هرگونه آشغال و مصالح باشد. به این صورت که تمامی مصالح و گرد و خاک های باقی مانده از بنایی و سایر آشغال های بزرگ موجود در محل جمع آوری شود تا سرعت انجام عملیات سنگسابی بالاتر برود .

در حین انجام عملیات کفسابی تمامی وسایل نقلیه باید به مدت یک روز خارج از پارکینگ ساختمان قرار بگیرند و افراد ساختمان نیز از محدوده ی مشخص شده توسط کفساب رفت و آمد داشته باشند .

انجام کفسابی

این مرحله که آغاز عملیات کفسابی می باشد، کفساب در پشت دستگاه قرار گرفته و از نقطه ای به آرامی شروع به کار می کند .

در حین انجام سنگسابی باید به قسمت هایی که سنگ آن دچار آسیب شده است توجه بیشتری داشت و توصیه می شود پس از پایان دور اول از کفسابی یک بار سطح کف را کاملا تمیز کرده تا با دید بهتری کفسابی را ادامه دهید .

دلایل افزایش استفاده از خدمات کفسابی در سال های اخیر چیست؟

این مرحله که آغاز عملیات کفسابی می باشد، کفساب در پشت دستگاه قرار گرفته و از نقطه ای به آرامی شروع به کار می کند .

در حین انجام سنگسابی باید به قسمت هایی که سنگ آن دچار آسیب شده است توجه بیشتری داشت و توصیه می شود پس از پایان دور اول از کفسابی یک بار سطح کف را کاملا تمیز کرده تا با دید بهتری کفسابی را ادامه دهید .همانطور که می دانید در چندین سال گذشته خدمات کفسابی یک امری پر هزینه و لوکس به حساب می آمد که هر کسی قادر به انجام این خدمات برای ساختمان خود نبود. ولی امروزه با ساخت بخشی از ابزارهای مورد نیاز کفسابی در داخل کشور و آموزش افراد برای نحوه اجرای این عملیات باعث شده تا هزینه ارائه خدمات سنگسابی بسیار کاهش یابد .

در بسیاری از مواقع جرم های موجود بر سطح کف ساختمان با روش های خانگی قابل پاکسازی نمی باشند که در این هنگام موثرترین راه حل برای از بین بردن این کثیفی ها استفاده از عملیات کفسابی می باشد. کفسابی علاوه بر تمیز کردن کف ساختمان، روزنه های موجود در لابه لای سنگ ها را نیز کاملا می پوشاند تا از تجمع آلودگی و جانوران موزی جلوگیری شود .

امروزه زیبایی ساختمان هم برای کارفرمایان و هم مشتریان اهمیت زیادی دارد که باید به آن توجه خاصی داشت. کفسابی ساختمان یکی از خدماتی می باشد که به راحتی می تواند زیبایی و جذابیت خاصی را به ساختمان هدیه دهد و نظر افراد را به خود جلب کند .

انجام عملیات کفسابی باعث افزایش عمر سنگ و دوام آن می شود و دیگر نیازی به تعویض سنگ های کف ساختمان با تحمیل هزینه بسیار بالا نخواهید شد .

همین حالا با ما تماس بگیرید تا از همکاری با پرفکت ساب لذت ببرید

ما در مورد کفسابی ٬ سنگسابی و نماشویی مشاوره رایگان به شما ارائه میدهیم .

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 Comments

No Comment.