کفسابی و یا سنگسابی سنگ گرانیت

در ابتدا بهتر است با نوع سنگ گرانیت آشنا شویم

سنگ خارا یا گرانیت نوعی از سنگ آذرین درونی می باشد که به همین علت بافت یا بهتر است بگوییم جنس آن دارای دانه‌های متوسط تا درشت می باشد. رنگ سنگ بسته به کانی و شیمی سنگ، از صورتی تا خاکستری پررنگ و حتی سیاه، متغیر می‌باشد.

این سنگ از سنگین‌ ترین سنگ‌ها با چگالی ۲٫۷۵ گرم بر سانتی متر مکعب می‌باشد، گرانیت یکی از محکم‌ ترین و سخت‌ ترین سنگ‌ها می‌باشد، به همین دلیل به صورت گسترده‌ در اماکن، ساختمان ها، فروشگاه ها، آزمایشگاه ها و … به کار برده می شود.

مقاومت این سنگ در مقابل خوردگی باعث استفاده گسترده از آن در بیشتر مکان های مختلف شده‌ است مقاومت و سختی بالای این سنگ این امکان را فراهم می‌کند که ورقه‌هایی به ضخامت تنها چند میلی‌متر از این سنگ ساخت.

باید بگویم که کفسابی گرانیت یکی از گران ترین کفسابی ها است.

سنگسابی و یا کفسابی سنگ گرانیت

هزینه کفسابی گرانیت کلا به ۴ دسته تقسیم می شود :

هزینه کفسابی گرانیت

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم سنگ گرانیت از سنگین ترین سنگها به شمار می رود همین ویژگی سخت بودن سنگ و مقاومت زیاد سنگ گرانیت در برابر خوردگی و ضربه و ساییده شدن دلیل آن شده است تا در صنعت ساختمان سازی بسیار مورد استفاده قرار بگیرد به شکلی که در کف سازی، نماسازی و دیوار سازی و نوع درجه یک و مرغوب آن در دکوراسیون داخلی و لوکس سازی نیز استفاده می شود.

باید به این مسئله توجه داشته باشید که ساب زدن سنگ گرانیت یکی از سخت ترین کارها می باشد و اگر ساب درجه یک گرانیت را می خواهید باید قبل از شروع کار با کفسابی مورد نظری که قصد دارید کار خود را به آن بسپارید درباره هزینه آن صحبت کنید.

اگر می خواهید که سنگ گرانیت شما براق و درخشان شود حتما با پرفکت ساب تماس حاصل نمایید و کار کفسابی گرانیت خود را به کارکنان حرفه ای و با تجربه ما بسپارید.

دلیل گران بودن ساب گرانیت چیست ؟

مشکلات سنگ گرانیت

گرانیت برای کف بسیار مناسب است اما هزینه ی بالایی دارد و وزن آن نیز زیاد است و این یعنی تحمیل یک بار مرده اضافی بر سازه ساختمان بهتر است که سنگ گرانیت در طبقات پایینی یعنی پارکینگ ها و طبقات پایین استفاده بشود.

سنگسابی و یا کفسابی سنگ گرانیت

چرا باید بر روی سنگ گرانیت کفسابی انجام شود ؟

همانطور که گفتیم به دلیل اینکه سنگ گرانیت در مکان هایی استفاده می شود که رفت و آمد بیشتری بر روی آن وجود دارد پس قاعدتا میزان آلودگی و کثیفی بر روی آن بیشتر است

اگر میخواهید که سنگ گرانیت به حالت اولیه ی خود بازگردد و همان حالت درخشان و براق خودش را داشته باشد باید هرچند وقت یکبار عملیات کفسابی و سنگسابی بر روی آن انجام شود.

با توجه به این که هزینه کفسابی گرانیت نسبت به سایر سنگ ها بیشتر می باشد بیشتر افراد کار کفسابی و سنگسابی بر روی آن را به تاخیر می اندازند که این کار بسیار اشتباه می باشد چون اگر سنگ سطح کف شما که پوشش آن فضا را بر عهده دارد به مدت زیادی تمیز نشود و عملیات کف سابی و سنگ سابی بر روی آن صورت نگیرد باعث می شود که تمامی جرم و آلودگی ها به خورد سنگ برود و سنگ حالت کدر بودن و مات بودن را برای همیشه با خود داشته باشد.

می توانید تمامی پروژه های کفسابی سنگ سابی و نماشویی خود را به بهترین کیفیت و کوتاه ترین زمان به گروه پرفکت ساب بسپارید.برای ارتباط با ما میتوانید از فرم ما در صفحه خانه ایمیل و شماره تلفن ذکر شده در بالای صفحه استفاده کنید.