کفسابی پله و پاگردها

کفسابی پله با بخش های دیگر ساختمان کمی متفاوت است. دستگاه های بزرگ برای سنگ سابی راه پله مناسب نیستند. زیرا پله ها عرض کمی دارند. دو نوع دستگاه مخصوص برای این کار وجود دارد. پرفکت ساب از این دستگاه ها برای پله ساختمانتان استفاده می کند. تا نتیجه صددرصد رضایت بخش برایتان حاصل کنیم.

هرکدام از این دو دستگاه مزایا و معایبی دارند که به آن ها اشاره می کنیم.
دستگاه کوچکتر که دستگاه ساب دستی است، برای دسترسی به گوشه های پله ها و کنج هامناسب است.

و با آن می توان دیواره پشتی پله ها را هم ساب زد. اما این دستگاه یک عیب بزرگ نیز دارد ؛آن هم سرعت پایین کار است.زیرا به دلیل کوچک بودن لقمه سنگ های آن ، سرعت عمل انجام کار بسیار پایین می آید.


و برای راه پله های طولانی استفاده از این دستگاه به تنهایی تقریبا عملی نیست.دستگاه دوم این عیب دستگاه کف سابی دستی را ندارد. و سرعت عمل کار با آن بالاست. ولی به دلیل بزرگ بودن لقمه سنگ های آن ، دسترسی به کنج ها با این دستگاه امکان پذیر نیست.

پرفکت ساب از هر دو دستگاه استفاده می کند. تا ضعف هر دو دستگاه را پوشش دهد. و کفسابی به بهترین شکل ممکن انجام شود.

مراحل کفسابی راه پله

کفسابی همیشه از چندین مرحله ساب با لقمه سنگ های متفاوت انجام می شود. بسته به نوع و جنس سنگ و مواد بسیار دیگر، این تعداد ساب ها و روش ساب زنی می تواند متفاوت باشد. اینجا طرح کلی را می آوریم  تا با روش کار آشنا شوید.

ابتدا سنگ ها با لقمه سنگ های زبرتر سابیده می شوند تا لایه نازکی که کثیف و آسب دیده است سابیده شده و سنگ نو نمایان شود.
حالا باید با لقمه سنگ های نرم و ظریف تر این سنگ ها را صیقل بزنیم. تا هم آینه ای و براق شوند و هم راه نفو آب و آلودگی در سنگ وجود نداشته باشد. با این کار عمر سنگ ها هم افزایش پیدا میکند. و چون آلودگی کمتر نفوذ می کند، شستشو و تمیزکردن پله ها و پاگرد ها هم راحت تر می شود

توجه

ممکن است در مرحله انتخاب مرکز کفسابی و پرس و جوی قیمت با مراکز نامعتبر برخورد داشته باشید که (تعداد آن ها کم نیست!) این مراکز ممکن است قیمت های پایین تری ارائه دهند که وسوسه برانگیز نیز هستند!

اما باید توجه داشته باشید که در این نوع مراکز اغلب از دستگاه های بزرگتر استفاده میکنند. استفاده نکردن از دستگاه کوچک باعث می شود گوشه های پله ها ساب نخورده باقی بماند. و پس از اتمام کار شما با پله هایی رو به رو شوید که در وسط پله براق هستند ولی گوشه های پله ها هنوز سیاه و جرم گرفته است. این مورد تنها یکی از مهم ترین تفاوت های کفسابی حرفه ای و کفسابی با کیفیت پایین است که معمولا بسیار ارزان تر است.

برای جلوگیری از خراب شدن سنگ ها چه کنیم؟

مهم ترین نکته این که از مواد شوینده قوی و یا اسیدی برا شستن سنگ استفاده نکنید.زیرا در ابتدا آلودگی ها به خوبی پاک می شوند. اما سطح سنگ آسیب میبند و جاذب آلودگی می شود. تمام منافذ به سرعت با خاک پر می شوند. و چون به منافذ نفوذ کرده به راحتی تمیز نمی شود.

دومین نکته این است که برای انتقال زباله ها به بیرون از ساختمان حتما از سطل استفاده کنید. تا آب زباله ها روی سنگ ها نریزد. زیرا علاوه بر لکه های که به سختی پاک میشوند، به مرور باعث ترکیب شمیایی در سنگ شده و ممکن است لکه ها همیشه باقی بمانند.

نکته سوم این که اگر موادی روی زمین ریخت. حتما همان لحظه پاک کند تا کمتین زمان برای ترکیب و نفوذ در سنگ را نداشته باشد.

در هنگام اسباب کشی دقت کنید که اجسام سنگین روی پله ها و پاگرد ها کشیده نشوند. اگر شیار هایی روی سنگ ایجاد شود، به سرعت با گرد و خاک پر میشود و حتی با شستن هم نمیتوان آن را کامل تمیز کرد.

چرا کفسابی پله ضروری است؟

به طور کلی کفسابی هر مکانی باعث نو شدن سطح می شود. چرا که یک لایه بسیار نازک از سطح سنگ ها صیقل داده می شود و حذف می شود.علاوه بر نوسازی محیط کفسابی پله ها مزایای دیگری نیز دارد.

می توانید در بخش مزایای کفسابی درباره این مطلب اطلاعات بیشتری بیابید. ولی به طور خاص برای پله ها می توان گفت که کفسابی می تواند مدت زمان بیشتری سطح را تمیز نگه دارد و فرایند شست و شوی آن را نیز بسیار راحت تر می سازد. چرا که ترک ها و درز های سنگ ها گرفته شده است. مهم تر از همه جلای زیبای راه پله هاست که به جز انجام کفسابی با هیچ روش دیگری به دست نمی آید.

همین حالا با ما تماس بگیرید تا از همکاری با پرفکت ساب لذت ببرید

ما در مورد کفسابی ٬ سنگسابی و نماشویی مشاوره رایگان به شما ارائه میدهیم .

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 Comments

No Comment.